Miniony rok szkolny był dla dzieci i młodzieży niezwykle trudny. Nauka zdalna i godziny spędzone przy komputerze z dala od rówieśników. Na szczęście nadeszły wakacje a wraz z nimi rodzinny obóz o nazwie „Wakacje z Panem Bogiem”, organizowany przez. o. Waldemara Łątkowskiego oraz Katarzynę Pawkę, dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood.

Wydarzenie zorganizowano już dziewiętnasty raz, a od dziewięciu lat  organizowane jest w malowniczym miejscu Silver Bay nad brzegiem Lake George w Nowym Jorku. Motywem przewodnim spotkania o charakterze religijnym było hasło: “Bóg-Ojciec kocha mnie”. Obóz był prowadzony w języku polskim. Dało to w szczególności dzieciom niezwykłą szansę do rozwijania umiejętności mówienia i pisania w tym języku.

Sześć grup podzielonych odpowiednio według wieku, spotykało się codziennie, by poznawać, dyskutować oraz rozważać temat dnia. Były to zagadnienia takie jak m.in.: Bóg-Ojciec źródłem życia, Ojcze nasz czy Doskonały w miłości. Zwieńczeniem wspólnej duchowej wędrówki była możliwość zawarcia przymierza z Bogiem na symbolicznej górze Synaj.

Podczas trwania obozu przybliżono osobę kardynała Stefana Wyszyńskiego. Polonia wsłuchiwała się w fakty i anegdoty na temat duchownego. Każda rodzina uczestnicząca w obozie, otrzymała pamiątkowe albumy o Prymasie Tysiąclecia, który 12 września zostanie beatyfikowany.

Amerykanie polskiego pochodzenia integrowali się także poprzez rozrywkę i aktywny odpoczynek. Obozowicze mogli wędrować po górach Adirondack, korzystać z kajaków lub popływać żaglówką po jeziorze. Obóz trwał od 4 do 10 lipca. W Silver Bay zgromadziło się 85 osób o dużej różnicy wiekowej. Najmłodszy uczestnik miał 2,5 roku, a najstarszy 71 lat.

źródło zdjęcia: https://bialyorzel24.com/wakacje-z-panem-bogiem/

%d bloggers like this: