Nagroda PECUNIA Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech trafiła do rąk założyciela i prezesa “InPost” Rafała Brzoska. Jej celem jest wyróżnienie osoby wyjątkowej pod względem biznesowym, naukowym, kulturalnym na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia tej osoby muszą być inspiracją dla innych, którzy pracują w tych dziedzinach. Laureat otrzymuje statuetkę, która przypomina, jak sama nazwa wskazuje, boginie Pecunii.

“Rafał Brzoska jest dla mnie wzorem wytrwałości, pozytywnej upartości i ciągłego dążenia do rozwoju biznesu. Mimo +spektakularnych+ problemów i kłód rzucanych pod nogi przez monopolistyczne instytucje państwowe, potrafił przetrwać bardzo trudne chwile, z szacunkiem traktując swoich współpracowników, którzy znaleźli się w kłopotach razem z nim. Przeobraził swój model biznesowy i wykorzystując niszę rynkową oraz rozwój e-commerce doprowadził do dynamicznego wzrostu swojego biznesu, dywersyfikując go również na kraje zachodnie i wprowadzając go z ogromnym sukcesem na giełdę w Amsterdamie – zaznaczył Maciej Herman, przedstawiciel kapituły, która wybrała laureata nagrody.

Sam laureat nie krył swojej radości z wyróżnienia. “Jestem zaszczycony wyróżnieniem przyznanym przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech. (…) Oprócz rynku brytyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i naszej obecności w krajach Beneluksu budujemy także naszą pozycję we Włoszech, by umacniać naszą pozycję europejskiego lidera wśród platform dostaw dla e-commerce. Obecnie we Włoszech jesteśmy na początku drogi, ale także na tym rynku zamierzamy w najbliższych miesiącach mocno przyspieszyć z korzyścią dla polskiego biznesu, który może łatwo sprzedawać na wielu europejskich rynkach jak i włoskiego konsumenta, który może za pomocą Paczkomatów InPost korzystać z tej najdogodniejszej formy odbioru przesyłek e-commerce – powiedział Brzoska po odebraniu nagrody.

Organizatorzy są bardzo zadowoleni, że powstała w 2021 r. inicjatywa przyznawania wyróżnienia została tak dobrze odebrana. W związku z tym wiązane są nadzieje, że Nagroda PECUNIA Polskiej Izby Biznesowej na stałe wpisze się na listę przyznawanych wyróżnień.

źródło fot: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rafal-brzoska-prezes-inpostu-jestesmy-powyzej-najbardziej-op,nId,5108172

 

 

%d bloggers like this: