W zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie Polonii i Polaków spoza granic kraju w ramach drugiej edycji Internetowego Forum Polonijnego. Zapowiedź wydarzenia ukazała się w kilku portalach internetowych, gazetach a także na stronie Prezydenta RP. IFP organizuje Stowarzyszenie Dumni z Polski.

 Informacja o rozpoczęciu drugiej edycji Forum pojawiła się m.in. na portalach Radia Maryja, TVP Polonii, Gazety Polskiej Codziennie oraz wpolityce.pl. Relacja z pierwszego dnia spotkania ukazała się również na stronie Kancelarii Prezydenta RP, a także w dzienniku Gazety Polskiej. Wszystkie wyżej wymienione media podały dokładną datę i miejsce wydarzenia. Niektóre z nich zamieściły też formularz zgłoszeniowy do zapisu na Forum. Każdy piszący o IFP portal czy gazeta wyjaśniły, czym jest IFP oraz jaka jest jego misja. Wspomniały także o poprzedniej edycji, która odbyła się w ubiegłym roku.

Druga edycja Forum ruszyła w sobotę, 20 marca 2021 r. Spotkanie inauguracyjne – które trwało w sumie dwa dni – cieszyło się sporym zainteresowaniem. Wzięła w nim udział polonijna młodzież z 19 krajów, m.in. Włoch, Niemiec, Meksyku, USA i Uzbekistanu. Prelegentami spotkania byli doradca Prezydenta RP ds. Polityki Młodzieżowej Łukasz Rzepecki oraz wicedyrektor ds. Polonijnego Centrum Nauczycielskiego w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą Małgorzata Kamińska.

Internetowe Forum Polonijne to projekt łączący Polonię i Polaków z całego świata. Jego celem jest stworzenie grupy liderów, którzy będą ambasadorami polskości w swoich miejscach zamieszkania. IFP odbywa się w formie weekendowych spotkań online.

Tuż po zakończeniu pierwszej edycji Forum kilka prawicowych portali i czasopism napisało na temat jego twórców oraz o stowarzyszeniu Dumni z Polski. Powodem wzmianek o organizatorach Forum było spotkanie w ramach konsultacji do nowej prezydenckiej strategii politycznej, które odbyli prezes Stowarzyszenia Dariusz Jóźwiak i wiceprezes Kamil Kobyliński z doradcą prezydenta Andrzeja Dudy ds. młodzieży. Obszerny artykuł o Dumnych z Polski ukazał się w Gazecie Polskiej Codziennie . Redaktor Jacek Liziniewicz napisał o działalności Stowarzyszenia opartej na patriotyzmie i dumie narodowej. Teksty o stowarzyszeniu pojawiły się również na portalach TVP Polonia, wPolityce.pl i na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

źródło grafiki: http://www.kujawy.info/puls-miasta/swiatowy-dzien-srodkow-masowego-przekazu-czy-media-sa-potrzebne-2/

%d bloggers like this: